«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«А ми тую славу збережемо»

В кінці квітня в Києві відбулася дводенна Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», присвячена   70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни. Її організаторами були Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Рада Організації ветеранів України та Національна спілка краєзнавців України. Пленарне засідання пройшло в залі Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». На ньому виступали представники Міністерства освіти і науки України, ветеранських організацій, Національної спілки краєзнавців та учнівських краєзнавчо-пошукових загонів.

Делегацію Харківської області на цій конференції представляли члени пошукового загону Вільшанської ЗОШ I-III ст. та випускниця Дворічанського ліцею 2014 року, нині студентка одного з вузів м. Києва, Баграй Яна. Ми презентували свою експозицію у виставці краєзнавчих матеріалів юних пошуківців Дворічанщини, прийняли участь в роботі двох секцій за такими напрямами: «Дослідження бойового шляху військових частин і формувань, що звільняли українські землі і Європейські країни від нацистсько-фашистського поневолення, їх вклад у перемогу» і «Роль та місце музеїв навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни, у пропаганді та популяризації знань про війну, висвітлення ними українського виміру втрат і здобутків». Виступи наших учасників були вдало ілюстровані фото-та відео матеріалами.

Велике задоволення учасники конференції отримали від автобусної екскурсії «Київ – місто-герой», екскурсій місцями оборони Києва «Пам'ятники говорять», залами Національного музею та майданчиком військової техніки, відвідання історико-культурних об'єктів центру Києва.

Всі учні були нагороджені грамотами, як учасники підсумкової конференції акції «А ми тую славу збережемо», що тривала два роки.

Завершилась поїздка до столиці прогулянкою до музею під відкритим небом народної архітектури та побуту України «Пирогово». Всіх вразила зустріч із «знаменитим вільшанцем» − вітряком, який свого часу був розібраний і перевезений до цього музею. Зараз він стоїть на пагорбі, неподалік Співочого поля, привітно зустрічаючи гостей.

 

 

Л.Бабай, керівник делегації, методист Дворічанського Центру дитячої та юнацької творчості