«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

МАН 2018 Київ

В грудні 2017 року в Дворічанському Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Харківського територіального відділення Малої академії наук України. Серед семи кращих робіт, які були відібрані журі для участі в ІІ етапі конкурсу, була робота екскурсовода музею пам’яті Мечникова Ряднової Анастасії під назвою «І.І. Мечников та Дворічанщина: відновлення пам’яті». Конкурсантка навела цікаві факт из дитинства нашого відомого земляка, розповіла про увіковічнення його пам’яті на Дворічанщині, співпрацю з шанувальниками вчення Нобелівського лауреата на міжнародному рівні. Анастасія використовує ці матеріали при проведенні екскурсій для відвідувачів музею.

В березні 2018 року Ряднова Анастасія стала кращою з 49 учасників обласного етапу конкурсу-захисту МАН у секції «Історичне краєзнавство» і була направлена для участі у фіналі, який відбувся з 19 по 24 квітня 2018 року в Києві.

 

ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ МАН
Фіналістів найбільшого інтелектуального змагання України особисто привітали Прем’єр-міністр, очільники міністерств, провідні зарубіжні і вітчизняні вчені

 

Увесь Київ буяє первоцвітом весняних дерев, кущів і ранніх квітів, а у столиці зібралася креативна учнівська молодь зі всієї України виборювати звання найкращих у 64 галузях наукових знань. Саме стільки секцій у дванадцяти наукових відділеннях МАН представлено на фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, урочисте відкриття якого відбулося 19 квітня в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ».

Відкрив урочисту частину конкурсу після оголошення вітальних слів Президента України Петра Порошенка знаковою промовою президент Малої академії наук України, академік Національної академії наук України Станіслав Довгий.

– Конкурс цього року визначальний і має свої особливості. Цьогоріч він присвячений століттю Національної академії наук України. Немає такої галузі науки, у яку українські вчені не зробили б внеску світового рівня. Інша особливість – створення на базі Малої академії наук Центру ЮНЕСКО. Мала академія наук – єдина наукова організація за часів незалежності України для творчих обдарованих дітей, яка має такий високий статус. І це велика відповідальність. Я впевнений, що за підтримки Міністерства освіти і науки України, нашого уряду ми зможемо і надалі гідно представляти Україну на міжнародній арені, – запевнив Станіслав Олексійович.

Ще одна особливість конкурсу, на яку звернув увагу президент МАН – на ньому вперше був присутній Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який з розумінням сприйняв подяки уряду за всебічну підтримку Малої академії наук. У тому числі в ремонті Центру дитячої творчості в Пущі-Водиці, що дало можливість академії провести понад 100 різноманітних заходів, а школярам – навчатися і відпочивати в нашому Центрі.

– Мені надзвичайно приємно сьогодні бути присутнім серед справжньої еліти, – під оплески присутніх зізнався Володимир Борисович. – Безумовно, ви заслуговуєте всіляких компліментів, але я гордий тим, що точно знаю, як виглядають 1200 справжніх сучасних зірок України. Я пишаюся вами, як і ваші рідні і близькі, і насправді коли розумієш, які ви проходите випробування, скільки зусиль докладаєте, щоб відкрити той талант і можливості, ті обставини складають усе найкраще, що мають у житті, щоб кожен із вас був успішним.

Звісно, я дуже хочу, щоб кожний з вас був успішним. Ви маєте навчатися в найкращих вишах, але я дуже хочу, щоб обов’язково повернулися в Україну. Ми маємо свою країну в центрі Європи, яка може бути лідером у багатьох сферах. Буде цілком доречним створити програми підтримки кращих з найкращих, щоб така підтримка була суттєвою. Це наше домашнє завдання. Вважаю, що справжня наука починається з Малої академії наук, – під оплески школярів і педагогів завершив свій виступ очільник Уряду.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, звертаючись з привітаннями до учасників конкурсних змагань, закликала знайомитися тут і зараз з однодумцями для реалізації спільних проектів.

– Кожен з вас пройшов горнило конкурсу, кожен з вас має власну ідею. Кожен з вас робить більше своїх однокласників, якщо ви опинилися тут. Ми з Прем’єр-міністром думаємо про значення науки інновацій, економічний розвиток країни. Я зичу вам, щоб ви в науці знайшли багато нового і важливого. Щоб ви мали насолоду, мали осяяння внаслідок кропіткої праці, щоб ви відчували велику творчу енергію і наснагу.

Лілія Михайлівна подякувала працівникам Малої академії наук за гідну роботу і всебічний розвиток дитячих талантів. Подякувала міністр і батькам та науковим керівникам, а також самим учням, яким по-материнські щиро зичила успіху і збагачення новими друзями, ідеями і знаннями.

Виступ французького імунолога і цитолога, лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюля Оффмана викликав гучні оплески аудиторії.

– Коли я був президентом Французької академії наук, хотів створити молодіжну академію наук, але в мене не вийшло. Для мене це важливий урок, який я беру від вас. Це дуже велике, неймовірне досягнення для вас, що ви тут. Саме за останні роки стало можливим лікувати рак, різні захворювання. Практичні результати завжди виходять з фундаментальної науки. Зараз є різні досягнення в науці, які допоможуть вам отримати потрібний результат. Бажаю вам наснаги, удачі, менше хвилювань – зробить це, – зазначив учений.

Теплі привітання від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада зачитав президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Вітальні слова присутні почули і від тимчасово повіреної у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджли Аль-Раїс, заступника міністра молоді і спорту України Олександра Яреми й академіка Національної академії наук України Віктора Грінченка.

Окремі оплески на знак поваги від колег і учнівської молоді отримали присутні куратори відділень і голови журі секцій Малої академії наук. Гучно вітали один одного обласні делегації Малої академії наук під час презентаційних відеороликів про визначних науковців кожної області України. Найдовше купали в оваціях хай нечисленних, але мужніх представників Криму із секції «Кримськотатарська гуманітаристика».

Завершилася святкова церемонія урочистим проголошенням президентом Малої академії наук Станіславом Довгим під звуки гімну України офіційного відкриття ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Попереду – п’ять днів напруженої боротьби і цікавого спілкування, шалених емоцій і неймовірних вражень. Тож незабаром нові юні дослідники впишуть свої історії успіху в літопис МАН як першу сходинку до еліти національної і світової науки!

 

 

Ряднова Анастасія отримала диплом, багато нових вражень і друзів.

Вітаємо Анастасію бажаємо нових успіхів!